Vsmart Extensions

Ludzie stąd

Dokumenty

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
31 Maja 2020
Światowy Dzień bez Tytoniu
Imieniny obchodzą
Aniela, Bożysława, Ernesta, Ernestyna,
Feliks, Petronela, Petronia, Petroniusz,
Teodor

Do końca roku zostało 215 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Licznik wizyt

Wizyty na stronie [+/-]

Od 28.07.2011
Wizyt: 1 334 633

Facebook i My

V Mundurowy Dzień Dziecka Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

MUNDUROWY DZIEŃ DZIECKA w Skrzyszowie, to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń gminnych. Już po raz piąty na boisku Orlik w Skrzyszowie, 1 czerwca odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Organizatorami są Gmina Skrzyszów, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Żandarmeria Wojskowa. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie w naszym regionie, w które zaangażowane są wszystkie jednostki mundurowe, takie jak: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Policja, Państwowa Straż Pożarna.

Tak jak w ubiegłych latach, na wydarzenie przybyły całe rodziny z dziećmi, mieszkańcy gminy, okolicznych miejscowości, a także innych regionów Małopolski. Tegoroczną główną atrakcją były pokazy akrobatyczne prezentowane przez formację FIREBIRDS, ale również prawdziwy hummer, którym można było się przejechać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na terenie boiska znajdowały się namioty przygotowane przez przybyłe formacje. Każdy miał możliwość podejść do poszczególnych stoisk, zapoznać się ze sprzętem, dotknąć czy nawet usiąść w danym pojeździe – co jest czymś niecodziennym, a dzieci mogły dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, strażakiem, czy policjantem. Odbył się również pokaz ratownictwa medycznego, dzięki czemu mieliśmy możliwość przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, ale również pokazy grupy mundurowej i policyjnej, broni, wyposażenia, noktowizor, termowizor, zawody strażackie, w strzelaniu do celu, prezentacja radiowozu wypadkowego i pojazdu gaśniczego – wszystko po to, aby przybliżyć zebranym pracę służb jednostek mundurowych, ale przede wszystkim popularyzować, zwłaszcza wśród najmłodszych ideę bezpiecznego stylu życia.

Liczne gry i zabawy, przejażdżki kładami, motocyklami, pokaz baniek mydlanych, malowanie rąk, dmuchane zabawki, zabawy przy muzyce, eksperymenty – wszystko to sprawiło, że uśmiechy pojawiały się zarówno na twarzach dzieci jak i dorosłych.

V Mundurowy Dzień Dziecka obfitował w różnorodne atrakcje, a liczni odwiedzający byli tego dowodem, o czym świadczą chociażby wypowiedzi niektórych uczestnikówWszystko mi się podoba, warto przyjść,  przyjeżdżamy tu cyklicznie od paru lat (…), co roku jest coraz lepiej, coraz fajniej, dzieciaki maja frajdę (…), testujemy pistolet czarnoprochowy (…) – wypowiedzi takie napawają optymizmem i utwierdzają organizatorów w przekonaniu, że należy w przyszłości kontynuować wydarzenie pn. Mundurowy Dzień Dziecka.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że V Mundurowy Dzień Dziecka w Skrzyszowie był dniem szczególnym, tj.:

- UCZESTNIKOM: Wojska Obrony Terytorialnej, Wojsko Polskie, Grupa Rekonstrukcji Devil Dogs, Grupa Rekonstrukcji ISAF dla Niewtajemniczonych Międzynarodowych Sił Zbrojnych w Iraku, Grupa 16 Rekonstrukcji Historycznej, Policja, Wojskowa Komisja Uzupełnień w Tarnowie, Służba Więzienna, Służba Graniczna,

- SPONSOROM: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Helikon- Tex, Topicar, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kowalscy, Firma Usługowo – Handlowa „Mat – Mat”, Hubertus Chodzież, Ambil Krzysztof Magdziarczyk, Elefant Marcin Hoim, Zielony Pierścień Tarnowa,

-  PATRONOM MEDIALNYM: Tygodnik Miasto i Ludzie, RDN Małopolska, Tarnowska tv.,

- MIESZKAŃCOM gminy oraz GOŚCIOM spoza jej terenu.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie