Vsmart Extensions
Powróćmy do dawnych lat PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

W sobotni wieczór, 24 listopada, odbyliśmy szczególną, bo sentymentalną podróż po latach dwudziestych minionego stulecia. Było to możliwe dzięki spektaklowi „Powróćmy jak za dawnych lat”, który wpisał się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie powstało w oparciu o teksty Juliana Tuwima i Tadeusza Boya Żeleńskiego.

W wykonaniu młodych ludzi z Ładnej usłyszeliśmy takie wiersze jak: Mąż i ja, Ernestynka, Stefania, Żona, Głos dziadkowy o robotach ziemnych…, Madrygał spod ciemnej gwiazdy, Sprzeczka z żoną, Jak wygląda niedziela…, Jaka ta Zula szczęśliwa.
Utwory poetyckie przeplatały się z piosenkami w wykonaniu Natalii Prokop, a pochodziły one z  polskich filmów przedwojennych oraz teatrów. W trakcie spektaklu widzowie otrzymali, przygotowany specjalnie na tę okazję, Kurier Ilustrowany z utworami wykorzystanymi w przedstawieniu oraz z zabawnymi powiedzonkami Tuwima zilustrowanymi przez Szymona  Kobylińskiego.
Na koniec spektaklu Natalia Prokop i Szczepan Golanowski zatańczyli walca wiedeńskiego do piosenki Taka noc i walc i ty.
Elżbieta Płaneta serdecznie podziękowała wszystkim wykonawcom za udział w spektaklu, za ich bezinteresowność oraz poświęcony czas. Natomiast widzowie gromkimi brawami, ciepłymi słowami i pozytywnymi komentarzami nagrodzili twórców spektaklu.
W przedstawieniu „Powróćmy jak za dawnych lat” wystąpili: Natalia Kloch, Natalia Prokop, Weronika Dziaduła, Piotr Juraszek, Szczepan Golanowski, Weronika Pęcak.
Spektakl przygotowała i nad całością czuwała Elżbieta Płaneta. Cennych wskazówek
i rad udzielił wykonawcom Mariusz Szaforz. Urodę wykonawczyń: Natalii Kloch i Weroniki Dziaduły podkreślili: Studio fryzur i urody Antoine oraz Jowita Bartnik make up artists.

  

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie