Vsmart Extensions
Galeria na Płocie: 1918. PRZEGLĄD PRASY - pora na Jesień - SKRZYSZÓW PDF Drukuj Email

zdjęcia w galerii...

Projekt 1918. PRZEGLĄD PRASY prezentuje wybrane artykuły, które zamieszczone zostały w gazetach codziennych oraz tygodnikach w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 1918 roku.  W selekcji materiałów kierowano się przedstawieniem losów Polaków pod zaborami oraz w pierwszych tygodniach po odrodzeniu niepodległego państwa polskiego. Skupiono się przede wszystkim na informacjach zawartych w trzech działach: kronika, satyra i ogłoszenia.

Wystawa składa się z dwunastu plansz. Każda odnosi się do innego miesiąca. Zachowano oryginalną pisownię.

 

W 1918. PRZEGLAD PRASY wykorzystano materiały z niniejszych gazet: Czas, Dziennik Poznański, Gazeta Świąteczna, Górnoślązak, Kabaret, Kurjer Lwowski. Mucha, Muchy, Nowa Gazeta, Przegląd Poranny, Przyjaciel Zwierząt, Szczutek, Świat, Tygodnik Ilustrowany, Wyzwolenie, Ziemia Lubelska, Zorza.

Wystawa powstała z okazji stulecia niepodległości Polski. Aktualnie prezentowana jest na terenie Skrzyszowa (na płocie obok biblioteki).

W październiku wystawa pojawiła się w Pogórskiej Woli.

________

GALERIA NA PŁOCIE, to nowa inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej w Skrzyszowie. Skupiać się ona będzie na propagowaniu kultury i historii. W odróżnieniu od tradycyjnych galerii, wystawy prezentowane będą w przestrzeni publicznej, m.in. na płotach. W GnP nie obowiązują bilety, a wystawa czynna jest przez 24h/dobę.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie