Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

VII Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia?


W dniach 27-29 maja 2011 roku 15 amatorskich zespołów teatralnych stanęło do artystycznej rywalizacji w VII Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej. Już po raz trzeci, dzięki życzliwości Stanisławy Siemek, dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie, ?Spojrzenia? odbyły się w gościnnych murach szynwałdzkiej szkoły.

W tym roku przewodniczącym jury był Sebastian Grek ? aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, zaś członkami: Grażyna Tarnowska ? instruktor teatralny Pałacu Młodzieży w Tarnowie oraz Marek Zięba ? reżyser, aktor, poeta. Jurorzy oceniali zespoły w dwóch kategoriach: I ? szkoły podstawowe, II ? gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W obu kategoriach laureatom przyznano Złotą, Srebrną i Brązową Kurtynę ? statuetki zaprojektowane przez Iwonę Porębę, artystę plastyka i nauczyciela w szkole w Szynwałdzie, wykonane przez Małgorzatę Tomaszewską z Krakowa. Dla instruktora roku przewidziano Szmaragdową Kurtynę.

W kategorii ?szkoły podstawowe? jury zdecydowało przyznać:

  • Złotą Kurtynę i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł zespołowi ?Mały Krach? ze Szkoły Podstawowej w Małcu za spektakl ?Baśń higieniczna o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach?.
  • Srebrną Kurtynę i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł zespołowi ?Tuptusie? ? grupie młodszej ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych przy Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie za monodram ?Rasowe pieski? w wykonaniu Pauliny Bystrowskiej.
  • Brązową Kurtynę i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł grupie ?Tofiki? z Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie za spektakl ?Smoki wolą czyste powietrze?.

 

W kategorii ?gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne? przyznano:

  • Złotą Kurtynę i 400 zł ?Teatrowi Dwu? ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie za spektakl ?Szczęśliwe wydarzenie?.
  • Srebrną Kurtynę i 300 zł grupie ?Marudy? z Zespołu Szkół Publicznych w Radgoszczy za spektakl ?Świtezianka oczami Weroniki?.
  • Brązową Kurtynę i 200 zł grupie teatralnej ?Na Chwilę? z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie za spektakl ?Zapach sceny?.

 

Jury przyznało także wyróżnienia dla Integracyjnego Teatru Kukiełkowego ?Nowi Gotowi? ze Stowarzyszenia Remedium w Tymbarku, zespołu ?Tuptusie? i ?Wesołej gromadki? ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie. Indywidualne wyróżnienia otrzymali Grzegorz Komorowski i Piotr Gładysz ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie za ?świadomość bycia na scenie?.

Szmaragdową Kurtynę i nagrodę pieniężną odebrała natomiast Małgorzata Krzysica, opiekunka ?Teatru Dwu?.

 

Gościem specjalnym ?Spojrzeń? była Elżbieta Adamiak ? piosenkarka z kręgu poezji śpiewanej, której występ zakończył VII Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie