Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

V Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia?


Zorganizowany przez GCKiB w Skrzyszowie, we współpracy z Zespołem Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie, V Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia? cieszył się dużym zainteresowaniem. W dniach 25-26 maja 2009 roku można było obejrzeć 25 przedstawień młodzieży z 17 ośrodków.

Jury, pod przewodnictwem aktora Tomasza Schimscheinera, w składzie: Ewa Kierpiec ? animatorka kultury, Ewa Kopińska-Korczyk ? szefowa Środowiskowego Klubu Studenckiego ?Przepraszam? w Tarnowie, Bogumiła Kynczew ? pedagog, dziennikarka polonijna i Jerzy Świtek ? instruktor GCKiB w Skrzyszowie, miało trudne zadanie.

Ostatecznie zdecydowano się na wprowadzenie podziału na dwie kategorie wykonawców: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

 • W kategorii szkół podstawowych przyznano: I miejsce i 500 zł ? zespołowi teatralnemu ?Galimatias? ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie za przedstawienie ?Czarnoksiężnik z Krainy Oz?, przygotowane pod kierunkiem opiekunki Elżbiety Kijowskiej,
 • II miejsce i 400 zł ? zespołowi teatralnemu ze Szkoły Podstawowej w Śmignie za przedstawienie ?Powroty Małego Księcia?, przygotowane pod kierunkiem opiekunki Mirosławy Chlipały,
 • III miejsce i 300 zł ? zespołowi teatralnemu ?Gwiazdeczki? z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworsku za przedstawienie ?Brzydkie kaczątko?, przygotowane pod kierunkiem opiekunki Moniki Szczupak.
 •  

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

 • I miejsce i 500 zł otrzymał zespół ?Lajt Group Company? ze Społecznego Gimnazjum Językowego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Tarnowie za przedstawienie ?Buty szewca Szymona?, przygotowane pod kierunkiem opiekunki Moniki Komorowskiej,
 • II miejsce i 400 zł przyznano grupie teatralnej ?Na Chwilę? z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie za przedstawienie ?Nuda?, przygotowane pod kierunkiem opiekuna Marka Stańczyka,
 • III miejsce i 300 zł otrzymał Teatr ?Mamrocząc? ? jednostka nieinstytucjonalna z Tarnowa za przedstawienie ?Krótki krzyk?, przygotowane przez zespół pod kierunkiem reżysera i autora tekstu, Jakuba Margosiaka.
 •  

  Jednocześnie komisja przyznała trzy równorzędne wyróżnienia indywidualne, które otrzymali: Patrycja Gębala z grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej za rolę Piotrka w przedstawieniu ?Pyza?, przygotowanym pod kierunkiem opiekunki Elżbiety Płanety, Sebastian Lechowicz z zespołu ?Szalone Drożdżówki? z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej za role w przedstawieniu ?Telewizja Wytrwam?, przygotowanym pod kierunkiem opiekunki Lucyny Chojnowskiej oraz Gabriela Machnik z zespołu teatralnego ?Mały Krach? ze Szkoły Podstawowej w Małcu za rolę Kury w przedstawieniu ?Brzydkie kaczątko?, przygotowanym pod kierunkiem opiekunki Bogusławy Witaszek.
  Decyzją jury, doroczną statuetkę przechodnią ?Animator Roku? i 500 zł otrzymała Elżbieta Kijowska, opiekunka zespołu teatralnego ?Galimatias? ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie.


Zdjęcia - zobacz..

 

 

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie