Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

II Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia?


Z inicjatywy GCKiB oraz Stowarzyszenia ?Teatr Nie Teraz? w dniach 1-3 grudnia 2004 roku w Domu Strażaka w Skrzyszowie odbył się II Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia?. Do prezentacji konkursowych zaproszono 10 najlepszych młodzieżowych zespołów z terenu Małopolski.

W jury zasiadali: Urszula Rojek ? teatrolog, instruktor teatru, Tomasz Antoni Żak ? redaktor naczelny tygodnika TEMI, reżyser, szef Teatru Nie Teraz, Mirosław Poświatowski ? dziennikarz.

Nagrodę główną (w wysokości 800 zł) jury przyznało zespołowi teatralnemu ?Mały Krach? ze Szkoły Podstawowej w Małcu za spektakl ?Brzydkie kaczątko? oraz wyróżniło dwa spektakle: ?Wybór? w wykonaniu zespołu ?Igraszka? z Miejskiego Domu Kultury w Bochni i ?Cierpienie Demeter? w wykonaniu grupy teatralnej ?Na Chwilę? z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie.

Tytuł ?Animatora Roku 2004?, nagrodę w kwocie 500 zł oraz statuetkę autorstwa Marty Wojciechowskiej otrzymała Ewelina Stępień ? opiekunka zespołu ?Integracja? z Brzeska.

Gościem specjalnym przeglądu był aktor Teatru Rondo ze Słupska, Marcin Bortkiewicz, który zaprezentował wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą spektakl ?Satana? na podstawie ?Doktora Faustusa? Tomasza Manna.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie