Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

I Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia?


I Młodzieżowy Przegląd Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia? odbył się w dniach 11-12 czerwca 2003 roku w Skrzyszowie. Jury w składzie: Wiesław Rogalski ? przewodniczący, Barnadetta Cich oraz Tomasz Antoni Żak obejrzało osiem spektakli przygotowanych przez amatorskie grupy teatralne.

Decyzją jurorów, nagrodę w postaci wyjazdu na spektakl teatralny do jednego z krakowskich teatrów, ufundowaną przez dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, zdobyli: zespół ?Igraszka? z MCK z Bochni za spektakl ?O dwóch takich, co ukradli księżyc?; zespół ?Pryzmat? z CK i (PG) w Ciężkowicach za spektakl ?Dziura, czyli tajemnica pewnej pracowni naukowej? oraz zespół ?Próba? ze Skrzyszowa za spektakl ?Babcia i wnuczek, czyli noc cudów?.

Wyróżnienia indywidualne za kreacje aktorskie otrzymali: Marcin Waligóra, Aleksander Kowalczyk, Aleksander Rokosz z Bochni; Szymon Banaś z Wielkiej Wsi; Joanna Kukułka, Kinga Ligęza, Tomasz Pawłowicz z Tuchowa; Radosław Jachym, Anna Gajek ze Skrzyszowa; Łukasz Jackowski, Paulina Janusz, Rozalia Kosteczka, Joanna Osypko z Ciężkowic; Łukasz Macior z Pogórskiej Woli i Natalia Rutkowska z III LO w Tarnowie.

Nagrodę wójta gminy Skrzyszów ? jednorazowe stypendium w wysokości 500 zł i przechodnią statuetkę ?Animatora Roku? otrzymał Dariusz Krzyżak prowadzący teatr przy oddziale Gimnazjum w Wielkiej Wsi.

 

Jurorzy wyrazili uznanie dla inicjatorów, realizatorów, sponsorów I Młodzieżowego Przeglądu Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia? oraz podziękowali pedagogom, nauczycielom i animatorom za pracę z młodzieżą nad przygotowaniem i realizacją spektakli teatralnych.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie