Vsmart Extensions

Ludzie stąd

Dokumenty

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
16 Października 2021
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

Licznik wizyt

Wizyty na stronie [+/-]

Od 28.07.2011
Wizyt: 1 940 285

Facebook i My

PDF Drukuj Email

 

Zobacz więcej...

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Spotkanie III

Wielka akcja czytania w bibliotece w Łękawicy dla dzieci przez znane i lubiane osoby! zorganizowana przez pracującą w niej Irenę Bałut zatacza coraz szersze kręgi.

Trzecie już spotkanie odbyło się w dn. 03.06.2011. r. podczas którego to spotkania bajki zgromadzonym dzieciom czytała pani pielęgniarka Alicja Piska.
Zaciekawione przedszkolaki wysłuchały historii Paulette Bourgeois pt. ,,Franklin i wróżka Zębuszka. W bajce tej mały żółwik Franklin dowiaduje się, że gdy wypadają mleczne zęby należy je schować wieczorem pod poduszkę. Nocą zabiera je stamtąd wróżka Zębuszka w zamian zostawiając upominek żeby uczcić to, że dzieci dorastają.
Później dzieci w rozmowie z panią Alą z zapałem opowiadały o swoich przygodach z ząbkami i o tym, że i do nich wróżka Zębuszka przychodziła i zostawiała prezenty pod poduszką.
Sympatyczna pani pielęgniarka chcąc przybliżyć dzieciom tematykę służby zdrowia i swój zawód wspólnie z panią Ireną zainscenizowała wiersz Stanisława Jachowicza ,,Chory kotek?, gdzie w rolę cierpiącego, chorego kotka wcieliła się pani Irena, a pani Ala była stanowczym lekarzem, który tupiąc i grożąc palcem nakazywała kotkowi ścisła dietę ponieważ kot zachorował z przejedzenia. Kotek słabym głosem pytał czy nie było by jakiegoś odstępstwa od diety lecz groźny lekarz nie dał się przekonać.
Pani Ala sprawiła dzieciom na koniec spotkania nie lada niespodziankę - wszystkie dzieci zostały obdarowane strzykawkami żeby i one mogły poczuć się jak pielęgniarka.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie