Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

Protokół z obrad jury Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Twarze"

zobacz zdjęcia...


W dniach 3-7 marca 2011 r. jury Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Twarze" w składzie:

Tadeusz Koniarz - fotoreporter, filmowiec, pedagog, członek Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich - przewodniczący jury
Jan Gomoła - fotografik, instruktor fotografii kat. S, członek honorowy Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego - członek jury
Marta Garcia-Darowska - artystka - Sorbona, Wyższa Szkoła Luwru, członek ICOM (International Council of Museums), Centre de Ressources Photographie - Francja - członek jury

oceniło 1897 prac 203 autorów zgłoszonych do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I

I miejsca nie przyznano

II miejsce :
Weronika Pawłowska-Tarnów
Maja Kulińska-Częstochowa

III miejsce :
Emilia Węgrzynkiewicz - Szczyrk
Justyna Glińska - Sokółka
Wiktor Bochenek-Tarnów

Wyróżnienia:
Karol Topczewski - Białystok
Klaudia Galus - Ładna

Kategoria II
I miejsce :
Jakub Ochnio - Zgłobice
Arkadiusz Stokłosa - Tarnobrzeg

II miejsce :
Anita Czarniecka - Gdańsk
Paulina Korobkiewicz - Przejma Wysoka
Natalia Bylok - Zamarski Hażlach

III miejsce :
Łukasz Kieroński - Rzuchowa
Sławomir Stępień - Police
Andrzej Borowiec - Lublin

Wyróżnienia:
Agnieszka Puła - Szynwałd, Wiktoria Wojciechowska-Lublin, Szymon Poręba-Tarnów, Kinga Kałuża-Częstochowa, Tomasz Okoniewski-Korczyna, Piotr Pardus-Łódź, Bartłomiej Patelczyk-Gdynia, Dominika Czeczot-Bogumiłowice, Karolina Ćwiękała-Częstochowa, Angelika Zawalska-Grabowiec

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 99 prac 54 autorów. Ekspozycję oglądać będzie można na Rynku w Tarnowie oraz w Tarnowskim Centrum Kultury od 26 marca 2011r.

Autorzy wystawy:

I kategoria
1.Bartosz Więcek - Rożnów
2.Krzysztof Jerzy Szkurłatowski - Wejherowo
3.Klaudia Galus - Ładna
4.Emilia Węgrzynkiewicz - Szczyrk
5.Karol Topczewski - Białystok
6.Wiktor Bochenek -Tarnów
7.Weronika Pawłowska -Tarnów
8.Maja Kulińska - Częstochowa
9.Piotr Krakowski - Konstantynów Łódzki
10.Szymanek Dominika - Wrocław
11.Justyna Glińska - Sokółka

II kategoria
1.Izabela Matuszyńska - Pszczyna
2.Dominika Czeczot - Bogumiłowice
3.Marta Wiktoria Trojanowska - Radom
4.Ewelina Ura - Sandomierz
5.Bartłomiej Pawelczyk - Gdynia
6.Kamil Strzała - Skrzyszów
7 Natalia Glazer - Gdańsk
8. Jakub Ochnio - Zgłobice
9. Arkadiusz Stokłosa - Tarnobrzeg
10. Hubert Ziółek - Reszel
11. Karolina Jabłońska - Warszawa
12. Dominika Dworszczak - Jabłonka
13. Martyna Pszenniak - Bydgoszcz
14. Agata Ziętarska - Toruń
15. Krzysztof Piotr Szkurłatowski - Wejherowo
16. Marek Matuszczyk - Wierzchosławice
17. Krystian Buła - Myszków
18. Piotr Pardus - Łódź
19. Angelika Zawalska - Grabowiec-Góra
20. Jacek Niewczas - Płoty
21. Tomasz Okoniewski - Korczyna
22. Filip Wawrzyniak
23. Łukasz Kieroński - Rzuchowa
24. Paulina Korobkiewicz - Przejma Wysoka
25. Agnieszka Jaklewicz - Szczecin
26. Natalia Blok - Zamarski Hażlach
27. Piotr Zabłudowski
28. Adam Żołądź Łęg Tarnowski
29. Andrzej Borowiec - Lublin
30. Anna Murawka - Tuchola
31. Mariusz Szczawiński - Częstochowa
32. Wiktoria Wojciechowska - Lublin
33. Agnieszka Puła - Szynwałd
34. Gabriela Bednarz - Skrzyszów
35.Szymon Poręba - Tarnów
36.Joanna Muniak - Łękawka
37.Anita Szczerba -Tarnów
38.Ewa Szczurek -Toruń
39.Michalina Woźniak - Lublin
40.Karolina Ćwikała - Częstochowa
41.Kinga Kałuża - Częstochowa
42.Sławomir Stępień - Police
43.Ilona Podlecka - Kraków

 
PDF Drukuj Email

Koncert z sercem

zobacz zdjęcia...

 

Są w życiu człowieka sytuacje i zdarzenia, które go przerastają lub czynią wręcz bezsilnym. Są one tym bardziej bolesne, gdy dotykają kogoś bliskiego, niewinnego i bezbronnego.
Wrażliwość i współczucie to piękne ludzkie cechy, które niemal nikogo nie pozostawiają obojętnym na cierpienie innych, tym bardziej, że nieobce jest ono wielu z nas. Szczególnie widok chorego dziecka wyzwala w nas takie odruchy serca, o które siebie samych nawet nie podejrzewamy.
To właśnie chorym dzieciom z terenu gminy Skrzyszów został poświęcony I koncert charytatywny, zorganizowany 26 lutego 2011 roku z inicjatywy i pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów.
W gościnnej hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Skrzyszowie wystąpiły zaproszone zespoły muzyczne oraz odbyła się aukcja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru był znany i popularny w całej Polsce zespół Łzy. Oprócz niego wystąpiły tarnowski ?Przystanek Mrówkowiec? oraz zespół ? Fiat. Jestem Na Tak? z Szynwałdu.
Każdy z zespołów prezentował odmienny styl muzyczny, więc zgromadzona licznie publiczność mogła się czuć usatysfakcjonowana. Gorące brawa, taniec, nierzadko wspólny śpiew i spontaniczne reakcje publiczności towarzyszyły każdemu występowi.
W zgiełku zabawy i radości widownia nie zapomniała o celu, który przyświecał niedzielnemu spotkaniu wspierając hojnie tą charytatywną akcję. Organizatorzy mogli więc przekazać dwu rodzinom po 6 435,27 zł. Na dochód z koncertu złożyły się pieniądze z licytacji, sprzedaży biletów, darowizn oraz z puszek. Wszystkim osobom wielkiego serca serdecznie dziękujemy.

Główne Darowizny powyżej 500 zł na I Koncert Charytatywny w Skrzyszowie:

Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych w Pogórskiej Woli ? 2000 zł
Pan Marcin Szufnar ?Delikatesy Centrum? ? 1000 zł
Karpacka Spółka Gazownicza PGNiG ? 1000 zł
Huta Szkła Tadeusz Września w Ładnej ? 1000 zł
Topicar ? 700 zł
Pan Paweł Mróz ? 700 zł
Państwo Elżbieta i Kazimierz Świdzińscy ? 500 zł

 
PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny TWARZE

 

Fotografia to dziedzina sztuki i forma aktywności stale obecna w programie działania Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie - czy to w formie warsztatów fotograficznych dla zainteresowanych, czy też w formie kolejnych otwartych konkursów.
Obecnie trwa nowy, trzeci już, konkurs fotograficzny, zatytułowany ?Twarze?i dotyczy sztuki portretowania. Dwa wcześniejsze: ?Gmina Skrzyszów w obiektywie? oraz ?Ludzie i zdarzenia?, cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów fotografowania, a ich plonem były okolicznościowe wystawy, spotkania promocyjne i wydane publikacje albumowe.
Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 26 marca 2011 w Tarnowskim Centrum Kultury. Uroczystość zakończy koncert Anny Tretter z zespołem.

zobacz zdjęcia...

Notka biograficzna

Anna Treter - solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Grupa nagrała 13 płyt mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2007 zespół obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu ?Na południe?. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela - Bułecki (Zakopower). Większość tekstów napisała sama . Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz ? gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz ? prywatnie mąż artystki. Album okazał się sukcesem wydawniczym, jego dobre przyjęcie, świetne recenzje i reakcje słuchaczy na koncertach zachęciły ją do wydania w 2005 roku kolejnej płyty ?Może tak może nie?, jeszcze bardziej osobistej, opartej prawie w całości na własnych tekstach.

Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty w których towarzyszy jej zespół 5 znakomitych krakowskich muzyków, a także solista , Jacek Kotlarski. Naturalną tego konsekwencją jest trzeci ? nagrany na żywo ? solowy album Anny Treter p.t. ?Bez retuszu? będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005. Płyta ukazała się w listopadzie 2006 roku. Przy okazji jej wydania można śmiało utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja artystki o samodzielnych działaniach muzycznych, o rozwijaniu własnych projektów była całkowicie słuszna i dzięki niej wrażliwi i poszukujący słuchacze zyskali wiele nowych pięknych tekstów i melodii. Ania nie zapominając o swych korzeniach, o grupie ?Pod Budą? równolegle i z powodzeniem rozwija solową karierę.
W 2006 roku powstał dwuczęściowy telewizyjny recital artystki, będący zapisem jednego z koncertów. Był już wielokrotnie emitowany na antenach TVP i TV Polonia.
Ania otworzyła także w Krakowie swoją ?Piosenkarnię?. Co miesiąc spotyka się w niej z młodymi, wrażliwymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami.

Więcej szczegółów dotyczących Anny Treter na stronach
www.annatreter.pl , oraz www.podbuda.art.pl

A oto co sama autorka napisała o swych autorskich projektach:

Moje piosenki powstają z ciągłej i niekłamanej fascynacji życiem, bogactwem ludzkich uczuć i doznań . Nie znam odpowiedzi na wiele pytań, ale pytam? Jaki mamy wpływ na własne życie, jaka rolę odgrywa w nim przypadek czy przeznaczenie, jak tłumaczyć skomplikowane relacje między ludźmi. Takimi refleksjami, nierzadko bardzo osobistymi dzielę się z moimi słuchaczami

 
PDF Drukuj Email

Konkurs ?Pamiętajmy o ogrodach?

 

KONKURS
Pamiętajmy o Ogrodach

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza do uczestnictwa
w konkursie ? Pamiętajmy o ogrodach?.
Celem konkursu jest podniesienie walorów estetycznych najbliższego otoczenia, propagowanie zainteresowań związanych z tworzeniem pięknych i oryginalnych ogrodów oraz nagrodzenie twórców- zwycięzców.

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

 1. Uczestnikiem konkursu może być każdy właściciel ogrodów znajdujących się na terenie Gminy Skrzyszów- z wyjątkiem członków komisji.
 1. Ogrody będą oceniane w oparciu o następujące kryteria i skalę punktową:
  • koncepcja i kompozycja ogrodu, od 1-5 pkt.
  • dobór roślin zdobiących ogród, od 1-5 pkt.
  • estetyka i stan techniczny małej architektury ogrodowej, od 1-5 pkt.
  • trawniki i ich utrzymanie, od 1-5 pkt.
  • ogólne wrażenie estetyczne ocenianego ogrodu, od 1-5 pkt.
 1. Oceny ogrodów zgłoszonych do konkursu dokona komisja powołana przez organizatora ? o terminie odwiedzin każdy uczestnik zostanie powiadomiony.
 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie pisemnego zgłoszenia ? pocztą lub w siedzibie GCKiB w Skrzyszowie do dnia 10 czerwca 2011 roku. Kartę zgłoszenia można otrzymać w siedzibie organizatora lub pobrać ze strony internetowej GCKiB : www.gckib.pl

Dodatkowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 14 6745508.

 1. Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: w obrębie poszczególnych sołectw oraz w zasięgu gminy.
 1. Przeglądu ogrodów komisja dokona w dniach 4-9 lipca 2011 roku.
 1. Nagrody:
 • zwycięzca najpiękniejszego ogrodu w sołectwie otrzyma 200 zł
 • zwycięzca najpiękniejszego ogrodu w gminie otrzyma dodatkowo 300 zł
 1. Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.
 1. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani w tygodniu poprzedzającym obchody dożynek gminnych, a wręczenie nagród nastąpi podczas Gminnego Święta Plonów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie.

 

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU
?Pamiętajmy o ogrodach?

Imię i nazwisko ?????????????????????????..
Adres ?????????????????????????????.
Nr telefonu ???????????????????????????

Oświadczam, że zapoznałem/ łam się z regulaminem Konkursu. Jednocześnie wyrażam zgodę na sfotografowanie mojego ogrodu oraz opublikowanie tych fotografii wraz z danymi osobowymi do publicznej wiadomości do celów promocyjnych Gminy Skrzyszów.

Data i podpis zgłaszającego ????????????

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez organizatora moich danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. 101/2002 po. 926)

 

Data i podpis zgłaszającego ????????????..

Pobierz plik do wydruku: KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU ?Pamiętajmy o ogrodach?.

 
PDF Drukuj Email

SPOTKANIE NOWOROCZNE NIE TYLKO DLA SENIORÓW

 

Działający od września 2010 roku w Skrzyszowie Klub Seniora przygotował ciekawą propozycję dla mieszkańców Gminy - nie tylko seniorów.
27 stycznia 2011 (czwartek) w Domu Strażaka w Skrzyszowie odbędzie się "Spotkanie Noworoczne", na które Klub zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Z inicjatywy animatorki Klubu Seniora, Barbary Łabno - skrzyszowianki, na co dzień pedagoga z Zespołu Szkół Medycznych w Tarnowie, w Domu Strażaka odbędzie się okolicznościowe spotkanie, w którym wezmą udział nie tylko osoby z Klubu, ale także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej . Spotkanie ma charakter otwarty. Na planowane ?Spotkanie Noworoczne? złożą się występy grup artystycznych z Zespołu Szkół Medycznych im. Hanny Chrzanowskiej: grupy wokalno-instrumentalnej oraz Szkolnego Koła Teatralnego ?Kurtyna? z VI Liceum Ogólnokształcącego przy ZSM . ?Kurtyna? zaprezentuje spektakl ?Puste miejsce?, przygotowany pod opieką polonistki, Katarzyny Majki.
Początek spotkania - godz. 16.

 
PDF Drukuj Email

Jak zrobić dobry portret?


Z końcem lutego upływa termin przysyłania zdjęć na konkurs "Twarze". Dla tych, którzy chcieliby zdobyć większą wiedzę na temat sztuki portretowania za pomocą aparatu, organizujemy w styczniu 2011 roku kolejne warsztaty fotograficzne.

Przeprowadzi je, tak jak dotychczas, Tadeusz Koniarz - tarnowski fotografik, fotoreporter Agencji Fotograficznej ?Reporter?. Prowadzone przez niego zajęcia we wrześniu br. spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. W nowych warsztatach mogą wziąć udział zarówno ci, którzy wcześniej nie uczestniczyli w tych spotkaniach, jak i ci, którzy już byli uczestnikami zajęć, gdyż Tadeusz Koniarz przewidział na najbliższe warsztaty nowe tematy.
Styczniowe spotkania fotograficzne nastawione będą głównie na umiejętności związane z wykonywaniem portretów - zarówno w warunkach studyjnych, jak i w plenerze. Wśród innych wątków znajdą się również m.in. pejzaż zimowy oraz obróbka w programie Lightroom zdjęć wykonanych podczas warsztatów.
Warsztaty obejmą łącznie 30 godzin zajęć. Pierwsze zebranie zainteresowanych przewidziane jest 8 stycznia 2011 roku (sobota) o godz. 11.30 w skrzyszowskiej bibliotece.
Posiadacze własnych aparatów fotograficznych proszeni są o zabranie ich już na pierwsze spotkanie.
Zajęcia są dla wszystkich bezpłatne.
Kontakt w sprawie Konkursu fotograficznego "Twarze": Gminne Centrum Kultury
i Bibliotek (33-156 Skrzyszów 638), tel./fax 14 674-55-08, 14 6283535 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 99 z 107

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting