Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
PDF Drukuj Email
KONKURS FOTOGRAFICZNY

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie

ogłasza kolejną edycje konkursu fotograficznego. Tym razem tematem prac konkursowych będą EMOCJE. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej GCKiB w Skrzyszowie.

 
PDF Drukuj Email
Wyprawa w Małe Pieniny

 

 

Zobacz zdjęcia...

Słonecznie i bezwietrznie przywitały nas Małe Pieniny w piątkowy ranek 3 sierpnia. Wyruszyliśmy z parkingu w Jaworkach, a pierwszy odpoczynek nastąpił w malowniczym miejscu, jakim jest schronisko pod Durbaszką. Siły były nieco nadwątlone, gdyż lejący się

z nieba żar odbierał kondycję i hart ducha. Krótki wypoczynek w cieniu i przy dźwiękach szemrzącej wody pozwolił na błyskawiczną regenerację.

 

Z nowym zapasem sił i animuszem można było zdobywać Wysoki Wierch. A warto było; nie tylko dla pięknych widoków rozciągających się z tego szczytu, ale także dla pokonania własnych słabości! Następnym etapem było wejście na szczyt Durbaszki ? 934 m n.p.m. Z górnej części grzbietu rozciągają się ładne widoki na Pasmo Radziejowej i Pieniny Właściwe. Na stoku Durbaszki znajduje się wyciąg narciarski, który zimą służy odwiedzającym te tereny narciarzom.

Dalsza droga prowadziła, na szczęście, w cieniu lasu aż do podnóża Wysokiej, najwyższej góry w Małych Pieninach. Ale na jej szczyt wspięły się tylko dwie osoby z naszej czternastoosobowej grupki. Pozostali uczestnicy poświęcili się kontemplacji i wzmocnieniu sił, dzięki posiadanym zapasom prowiantowym. A potem było już z górki, gdyż schodziliśmy do Wąwozu Homole, jednego z największych atrakcji Pienin. Wąwóz warto zobaczyć ze względu na jego walory przyrodnicze i edukacyjne, a przy tym jest to świetne miejsce do odpoczynku.

Ostatnim etapem piątkowej wycieczki było Krościenko. Tam, nad brzegiem leniwie płynącego Dunajca i w cieniu wysokich drzew, odpoczęliśmy po trudach wędrówki. A przy tym zjedliśmy pyszne lody, które można kupić na tamtejszym rynku.

 
PDF Drukuj Email

Wyprawa w tajemniczy świat nauki


zobacz więcej....

To była świetna zabawa! A przy tym niebanalny sposób poznawania tajników fizyki

i techniki. Z przyjemnością można będzie wspominać wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Słoneczna pogoda i humor dopisywał wszystkim wycieczkowiczom; zarówno tym najmłodszym, jak i trochę starszym.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zbudować poduszkowce, na których ?fruwali? kilka centymetrów nad ziemią, z podziwem oglądali budowle wykonane z klocków Lego, obejrzeli kolekcję polskich samochodów i motocykli, tramwaj konny i poprzednika współczesnego tramwaju, czyli omnibus. Przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń i uczestniczyli w poszukiwaniu szkatułki ze skarbem.

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie jest świetną propozycją spędzenia wolnego czasu, nie tylko dla grupy zorganizowanej, ale także dla rodziny. Zachęcamy rodziców, aby wybrali się ze swoimi dziećmi w niezwykły świat nauki

i doświadczeń. Wystarczy wziąć ze sobą szczyptę chęci, niewielki zastrzyk gotówki, lekki posiłek dla ciała i bezdeszczową pogodę.

 
PDF Drukuj Email

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY- pobierz...

 
PDF Drukuj Email

Wakacyjna wędrówka w Małe Pieniny

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje jednodniową wyprawę w urokliwe Małe Pieniny.

 

Trasa wędrówki: Jaworki ? Durbaszka ( 934 m n.p.m) ? Wysoki Wierch (899 m n.p.m) ? Wąwóz Homole ? Jaworki.

Wyjazd 3.08.2012 r. (piątek) o godzinie 6.30 z parkingu obok Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. Przewidywany powrót godzina 18.00.

Koszt wycieczki ? 31,00 zł. Liczba uczestników ograniczona ? 24 osoby.

 

Zgłoszenia oraz wpłaty przyjmuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie do 1 sierpnia 2012 r.

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na wyjazd - dostarczoną wraz

z wpłatą.

Telefon kontaktowy:

GCKiB w Skrzyszowie 14 6745508

Elżbieta Płaneta 697917188

 
PDF Drukuj Email
PIKNIK MUZYCZNY "STACJA NIEBO"

15.OO-15.15- START

15.15-15.50- GRY I ZABAWY DLA DZIECI PROWADZONE PRZEZ WODZIREJÓW LEDNICKICH

16.00-16.50- KONKURS PLASTYCZNY ?MÓJ PRZYJACIEL Z NIEBA? (zapisy od 15.00-15.50), potem Polka Western

17.15- 17.45- KONCERT SCHOLKI DZIECIĘCEJ, potem Belgijka

17.45- 18.30- SZTAFETA RODZINNA

18.30- 19.00- KABARET ?SZYNWAŁD?

19.15- 20.00- KONCERT ZESPOŁU ?NIELETNI?

20.00- LOSOWANIE I LICYTACJA

20.30- KONCERT ZESPOŁU ?FIAT- ZAWSZE JESTEM NA TAK?

21.15- WODZIREJE LEDNICCY

 
PDF Drukuj Email

II Kwartał 2012 nr.6 - zobacz....

 
«pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia»

Strona 93 z 107

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting