Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Wracamy do dawnych lat PDF Drukuj Email

Dwunastego stycznia 2019 roku obejrzeliśmy w bibliotece w Szynwałdzie spektakl „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Mimo, iż został on pokazany po raz drugi, zgromadził liczniejszą widownię niż poprzednio. Widownię, która świetnie reagowała na usłyszane teksty. A teksty były niebanalne, bowiem ich autorzy to Julian Tuwim i Tadeusz Boy – Żeleński. Świetnie sobie z nimi poradzili wykonawcy: Natalia Kloch, Weronika Dziaduła i Piotr Juraszek.

więcej zdjęć w galerii...

Tekstom towarzyszyły  piosenki
z przedwojennych polskich filmów i teatrzyków, które doskonale zabrzmiały w wykonaniu Natalii Prokop. Kropką nad „i” spektaklu był taniec Natalii Prokop i Szczepana Golanowskiego do piosenki „Taka noc i walc i ty”.
Świetnie przyjęty spektakl zakończył się bisem „Taka noc…”, podczas którego do tańczącej pary wykonawców dołączyła odważna para widzów.
Spektakl spotkał się z gratulacjami, miłymi opiniami widzów, z ciekawymi uwagami, co utwierdza
w przekonaniu, że takie propozycje mogą się cieszyć zainteresowaniem.
 
Ferie z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek PDF Drukuj Email

 
Koncert Noworoczny na Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email

 
IX Koncert Charytatywny w Skrzyszowie PDF Drukuj Email

 
Niech żyje PODDASZE, a było to tak PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Czy sztuka jest kobietą czy mężczyzną? Dlaczego nie jemy surowych ziemniaków? Jakie znamy niekolory? Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć na PODDASZU.

Gminna Biblioteka Publiczna w Skrzyszowie miała okazję zorganizować niezwykłe zajęcia – „Niech żyje PODDASZE. Zmalujmy coś razem”. Głównym ich celem było… pobyć ze sobą. Dlatego najwięcej czasu spędziliśmy na rozmowach oraz wspólnym opowiadaniu baśni. Poznaliśmy historię o żabie, innym razem o magicznej skrzyni czy kocie zjadającym wszystko, co stanie mu na drodze. Mieliśmy okazję pochwalić się, co miłego spotkało nas w ostatnim czasie.

Więcej…
 
Kto wymyślił choinki? PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Na to pytanie będące tytułem wiersza K. I. Gałczyńskiego usiłowały odpowiedzieć przedszkolaki z Ładnej i Skrzyszowa. Podczas przedświątecznych spotkań dzieci poznały różne historie, legendy, opowiadania i wiersze, których bohaterką była choinka. Oprócz tego jedne maluchy ozdabiały choinki bombkami i gwiazdkami, a zadaniem innych było wymyślenie nietypowych i niepowtarzalnych ozdób choinkowych, którymi mieli przyozdobić tradycyjne jodełki oraz gałązki z drzewa liściastego.
W spotkaniach wykorzystano książki: „Goście na Boże Narodzenie”, „Encyklopedia tradycji polskich”, „Jest taki dzień…”, „Kto wymyślił choinki?”, „Dobranocki na Gwiazdkę”, „Zaczarowane Boże Narodzenie”.

 
Spektakl "POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT..." PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 99

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting