Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Powróćmy do dawnych lat PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

W sobotni wieczór, 24 listopada, odbyliśmy szczególną, bo sentymentalną podróż po latach dwudziestych minionego stulecia. Było to możliwe dzięki spektaklowi „Powróćmy jak za dawnych lat”, który wpisał się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie powstało w oparciu o teksty Juliana Tuwima i Tadeusza Boya Żeleńskiego.

Więcej…
 
Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

W niedzielę 11 listopada w Skrzyszowie odbyły się Gminne Obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po raz pierwszy uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem rozstrzelanych w lesie Kruk, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski i Rotę, a uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Skrzyszowie przedstawili okolicznościowy program słowno – muzyczny. Następnie wójt Marcin Kiwior wygłosił okolicznościowe przemówienie, odbył się apel poległych oraz złożone zostały wiązanki i znicze.

Więcej…
 
Dzień pluszowego misia w bibliotece w Łękawicy PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! I z tej okazji do wspólnej zabawy i na spotkanie z wielkim pluszowym misiem do Biblioteki w Łękawicy pani Irena zaprosiła przedszkolaki.

Więcej…
 
Jesienne liście PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Podczas spotkań z przedszkolakami z Pogórskiej Woli rozmawialiśmy o jednym ze zjawisk przyrodniczych, jakim jest wybarwianie się liści jesienią i ich opadanie z drzew. W zrozumieniu tego zjawiska pomogły nam książki ze skrzyszowskiej biblioteki: „Rok z Linneą”, „Z tatą w przyrodę”, „Cztery pory roku”, „Dziadzio mrok”, „Głos przyrody”, „Razem ze słonkiem”. Z zainteresowaniem przedszkolaki wysłuchały opowieści o „Jesiennych liściach” oraz „Bajki o kolorach jesieni”.  Świetnie poradziły sobie  także z doborem ilustracji do każdego z opowiadań. A najmłodsi uczestnicy spotkania bawili się także przy piosence „Kolorowe listki”. Wspólnie wykonaliśmy eksperyment z wykorzystaniem kolorowych liści. Udowodniliśmy, że jesienią zielony barwnik traci w liściach swoją moc, a liście kryją w sobie również inne barwy.

 
Bezpłatne szkolenia informatyczne PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Spektakl "Powróćmy jak za dawnych lat..." PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 98

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

Teatr Piasku

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting