Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Sprzątamy z Groszkiem PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Kim jest Groszek? Jest małym, sympatycznym, zielonym ludkiem z „Księgi przygód” Marii Szarf i Rafała Wejnera. To właśnie Groszek zawitał do przedszkolaków ze Skrzyszowa i Ładnej (13, 14, 16 maja 2019) aby opowiedzieć im o wielkim sprzątaniu w Bardzo Zielonym Lesie. Dzieci udowodniły, że świetnie poradziłyby sobie z segregowaniem śmieci i umieszczeniem ich w odpowiednich workach, gdyby Groszek poprosił ich o pomoc.
Przedszkolaki poznały także niechlubnych bohaterów wierszy Jana Brzechwy „Poszła w las nauka”, Igora Sikiryckiego „Sznurek Jurka” oraz Heleny Bechlerowej „Czy to nasze?”
Najstarsza grupa przedszkolaków obejrzała także zdjęcia dzikich wysypisk śmieci z terenu gminy Skrzyszów oraz zdjęcia z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Pogórskiej Woli.

 
Książka - mój przyjaciel Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, 16 maja 2019 r. zawitały do biblioteki w Łękawicy przedszkolaki. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z jej zbiorami. Z zainteresowaniem oglądały książki: największe, najmniejsze, w różnych kształtach (wachlarzyk, walizka, auto). Wysłuchały wierszyka w którym książka skarży się, że czytelnicy jej nie szanują, wyrywają jej kartki i co najgorsze - obkładają ją … pierogami. Przedszkolaki obiecały jej, że na pewno takich rzeczy nie będą robiły, na pewno będą ją lubić i chętnie przyjdą do biblioteki żeby ją wypożyczyć. Dzieciaki dowiedziały się również, jaka jest droga książki od autora do czytelnika, gdzie książkę można kupić a gdzie wypożyczyć, wykazały się znakomitą znajomością bajek, a przebrane za krasnoludki uczestniczyły w wyścigach.

 
Konkurs Artystów Maestro po raz drugi w bibliotece w Szynwałdzie Drukuj Email

 

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na drugi Gminny Konkurs Artystów Maestro. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie muzycznie uzdolnione osoby w dziedzinie śpiewu i gry na instrumentach (uwzględniając przedział wiekowy podany w regulaminie). Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 czerwca 2019 r. (tj. do 2 dni przed konkursem), do godziny 16.00, a  przesłuchania odbędą się w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie 8 czerwca o godz. 14.00.

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody finansowe oraz możliwość zaprezentowania swojego talentu podczas występu w koncercie pt. „Szynwałdzkie Tarasy”, który odbędzie się dzień później, czyli 9 czerwca. Karty zgłoszeń dla uczestników oraz szczegóły konkursu są dostępne w regulaminie na stronach www.gcb-skrzyszow.pl oraz www.skrzyszow.pl

 
Noc Muzeów w Szynwałdzie Drukuj Email

 
Spektakl "Kaziu, zakochaj się" PDF Drukuj Email

 
Wystawa grafik "Pozytywy" Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

W czwartek, 11 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie została otwarta wystawa grafik pt. „Pozytywy”.

Autorami prac są uczniowie Liceum Plastycznego w Tarnowie: Ewa Bilska, Barbara Kucaba, Izabella Rudny, Daniel Setlik, Emilia Skórska, Paula Szypuła „Pül”. Grafiki zostały wykonane różnymi metodami technik warsztatowych, głównie linorytem i suchą igłą.

Organizatorami wystawy jest Kółko Graficzne Liceum Plastycznego w Tarnowie i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Można ją będzie oglądać przez cały miesiąc.

 
KRÓLOWIE ŻYCIA PDF Drukuj Email

więcej informacji...
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 102

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting