Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Chicago w Teatrze Variete PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Malkontenci narzekają, że pierwszy muzyczny Teatr Variete w Krakowie jest niepotrzebny, bo trzeba go dofinansowywać (w założeniu miał sam na siebie zarabiać). Po obejrzeniu świetnej dawki rozrywki, jaką był spektakl Chicago w tymże teatrze, zdecydowanie nie przyznajemy malkontentom racji. Podobnie zreszta jak pozostała publiczność, która wypełniła ten niewielki i przytulny teatr do ostatniego miejsca.       
Musical Chicago miał swoją prapremierę w 1975 roku na Broadwayu, a jego twórcą był Bob Fosse. Przedstawienie doczekało się także adaptacji filmowej, której dokonał Bob Marshall.
Na scenę krakowskiego teatru przeniósł je dyrektor Janusz Szydłowski, a reżyserii podjął się Wojciech Kościelniak. Do współpracy zaprosił Ewelinę Adamską-Porczyk (choreografia), Annę Chadaj (scenografia i kostiumy), Sebastiana Bernatowicza (zespół muzyczny) oraz  świetny zespół  aktorski i taneczny (wyłoniony w castingu).

Więcej…
 
Budzenie misia PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Bohaterami trzech spotkań (19 i 20 marca 2019 r.) z przedszkolakami z Ładnej i Skrzyszowa były zwierzęta, które wiosną zbudziły się z zimowego snu.    
Zwierzęta: miś, jeż i żaba wystąpiły w dwóch teatrzykach, których autorami byli M. Kownacka i R. Przymus. Dzieci wysłuchały także kilku historii o sympatycznych zwierzakach zawartych w książkach: „Pierwszy spacer”, „Kolczatek”, „O misiu i rzekotce”, „Rok w ogrodzie”, „Krecik mój przyjaciel”. Trafnie odgadywały zagadki oraz opowiadały o swoich wiosennych spotkaniach ze zwierzętami.
Na zakończenie spotkania dzieci, wcielając się w postacie zwierzęcych maluchów, spacerowały po sali, która na ten moment stawała się lasem, łąką czy też ogrodem. Najmłodsze przedszkolaki bawiły się także w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

 
Rozpoczęcie zapisów do XIII edycji Amatorskiej Ligi Orlików PDF Drukuj Email

Więcej informacji pod adresem: http://skrzyszow.pl/2019/03/13/rozpoczecie-zapisow-do-xiii-edycji-amatorskiej-ligi-orlikow/

 1. Wszystkie osoby uczestniczące w imprezie i przebywających na niniejszym obiekcie, zobowiązane są do zachowania się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych osób i przestrzegania poniższych postanowień regulaminu.
 2. Organizator imprezy masowej jest uprawniony do utrwalania przebiegu imprezy, a w szczególności zachowania się osób przy pomocy urządzeń rejestrujących obraz.
 3. Zakaz wstępu na obiekt (teren) dotyczy:
  a) osób wpisanych do rejestru osób, którym zakazano wstępu na imprezy masowe,
  b) osób wnoszących środki odurzające, napoje alkoholowe, substancje psychotropowe, broń, wyroby pirotechniczne lub wybuchowe, ewentualnie inne niebezpieczne przedmioty lub narzędzia, a także osób wnoszących przedmioty uniemożliwiające identyfikację np. kominiarki,
  c) osób zachowujących się agresywnie, odmawiających wylegitymowania się wiarygodnym dokumentem lub sprawdzenia bagażu bądź odzieży (w przypadku podejrzenia, iż próbują wnieść wyżej wymienione środki lub przedmioty),
  d) małoletnich, bez opieki dorosłych opiekunów.
 4. Z obiektu zostaną usunięte osoby, które:
  a) zachowują się agresywnie, zakłócają imprezę lub stwarzają zagrożenie dla innych osób,
  b) pomimo zakazu weszły lub wniosły wyżej wymienione zabronione środki lub przedmioty.
 5. Osoby obecne na obiekcie zobowiązane są stosować się do poleceń organizatora i służb porządkowych.
  W przypadku stawiania oporu służbom porządkowym w/wym. Osoby zostaną bezzwłocznie przekazane Policji. Czynności wymienione powyżej powinny być wykonywane w sposób możliwie najmniej naruszający godność ludzką oraz inne dobra osobiste osoby, w stosunku do której zostały podjęte. Szczegółowe działania służb porządkowych określa instrukcja opisująca zadania służby porządkowej i informacyjnej.
 6. Za małoletnich odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie, bądź rodzice.
 7. Uczestnicy imprezy przyjmują do wiadomości, że wstęp na teren imprezy, jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu jego osoby, w związku z imprezą oraz transmitowanie, rozpowszechnianie lub przekazywanie głosu i wizerunku w związku z jakimkolwiek programem przedstawiającym imprezę.
 8. W przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia osoby obecne na obiekcie – terenie powinny:
  a) natychmiast powiadomić Służby Porządkowe,
  b) unikać paniki,
  c) stosować się do poleceń Służb Porządkowych i komunikatów,
  d) kierować się do wyjść ewakuacyjnych oznaczonymi drogami,
  e) nie utrudniać dojazdu służb ratowniczych.
 9. Zabezpieczenie medyczne imprezy stanowić będzie wyspecjalizowany zespół medyczny z Powiatowej stacji Pogotowia Ratunkowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej (Dz.U.12.0.181 z dnia 17 lutego 2012 r.).
 10. Uczestnicy imprezy przyjmują do wiadomości, iż podstawowym zadaniem służby porządkowej, jest przeciwdziałanie i niedopuszczenie do powstania nawet najmniejszego zagrożenia dla mienia i uczestników imprezy masowej. Każde podjęte działanie, przez służby porządkowe, zapobiegające tego typu zjawiskom, jest dopuszczalne pod warunkiem, że będzie zgodne z prawem.
 
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje: PDF Drukuj Email

Już wkrótce, bo 22 marca, wybieramy się do KrakowskiegoTeatru Variete na spektakl „Chicago”, ale zanim to nastąpi proponujemy skorzystać z bogatej oferty Centrum Sztuki Mościce. Bliższe informacje na stronie http://www.csm.tarnow.pl/.
Poniżej  wybrane i całkowicie subiektywne propozycje.

więcej propozycji...
 
Urządzamy dom PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Czwartkowe spotkania ( 21 II 2019) z przedszkolakami ze Skrzyszowa były dość pracowite bowiem… urządzaliśmy dom. Wskazówki znaleźliśmy w wypowiedziach dzieci oraz w książkach, które w zabawny sposób opowiadały o domu i jego wyposażeniu. W książce „Wierszyki domowe”, jej autor, Michał Rusinek wymienia pomieszczenia w domu, sprzęty i urządzenia, tłumacząc przy tym skąd się one wzięły i do czego służą.

Więcej…
 
Sekretne życie bałwanków PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Wprawdzie za oknem niewiele pozostało z zimowej aury i po bałwankach zostało tylko wspomnienie, ale w bajkach, które zagościły w przedszkolach Ładnej i Skrzyszowa bałwanki były jak żywe.
O sekretnym życiu bałwanków przedszkolaki dowiedziały się z opowiadań  i wierszy, które usłyszały podczas dwóch spotkań: 11 i 18 lutego 2019 roku.
Bohaterami książek: „24 zabawne przedświąteczne opowieści”, „Opowieści na każdy dzień”, „Bałwan ze śniegu” oraz wierszy „Bałwankowa rodzina” i „Bałwanek” były niezwykłe bałwanki, jakie można spotkać tylko w baśniach i bajkach oraz w bogatej wyobraźni dziecka.
Podczas spotkań z bohaterami książek, dzieci nie tylko wysłuchały bałwankowych historii, ale także inscenizowały wiersz „Bałwankowa rodzina”, odpowiadały na pytania, malowały bałwanki w kolorach swoich ulubionych lodów oraz ustalały kolejność wydarzeń w wierszu „Bałwanek”.

 
Zmalujmy coś razem w Pogórskiej Woli NOWOŚĆ PDF Drukuj Email

więcej informacji...
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 99

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting