Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
„Co wiemy o sobie?” PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Sztuka, którą obejrzeliśmy 26 stycznia 2019 r. nosi tytuł „Bóg mordu”. Jej autorką jest francuska aktorka i dramatopisarka Yasmina Reza. Sztuka ta została zgodnie uznana przez krytyków i publiczność za najlepszy tekst tej autorki. Światową prapremierę miała w Zurychu w 2007 roku, by następnie ukazać się na West Endzie,  Broadwayu, czy w  Berliner Ensemble. Zdobyła wiele prestiżowych teatralnych nagród.  Na podstawie sztuki Roman Polański nakręcił znakomitą komedię zatytułowaną „Rzeź”.
Sztuka „Bóg mordu” zdobyła nagrodę główną Grand Prix 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, a Marta Konarska odtwórczyni roli Annette Reille otrzymała nagrodę aktorską.
Polska prapremiera sztuki Yasminy Rezy odbyła się w Teatrze Słowackiego w 2010 roku, a jej bohaterami są dwa małżeństwa, które spotykają się celem wyjaśnienia przyczyny bójki ich synów. Początkowo rozmowa przebiega bardzo kulturalnie, małżeństwa uzgadniają , ostateczną by się zdawało, decyzję w sprawie synów. Ale krążący nad nimi tytułowy Bóg mordu postanawia wmieszać się do sprawy. Od tego momentu obserwujemy, jak bohaterowie zrzucają maski osób dobrze ułożonych i kulturalnych. Spod nich natomiast wypełzają skrywane: agresja, małostkowość, obłuda i frustracje.

Więcej…
 
KLUCZE i tajemnica czerwonego buta. Gra w Skrzyszowie. NOWE PDF Drukuj Email

 

Zagadki wracają do Skrzyszowa. Spróbujcie odnaleźć właściciela czerwonego buta. Szukajcie śladów i rozwiązujcie łamigłówki. Ale, nie tak szybko. Zanim to nastąpi, musicie odnaleźć klucz. Dobry klucz, pasujący do… książki?

więcej informacji...
 
Bal kostiumowy dla dorosłych PDF Drukuj Email

 
WARSZTATY KOMPUTEROWE PDF Drukuj Email

 
Wracamy do dawnych lat PDF Drukuj Email

Dwunastego stycznia 2019 roku obejrzeliśmy w bibliotece w Szynwałdzie spektakl „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Mimo, iż został on pokazany po raz drugi, zgromadził liczniejszą widownię niż poprzednio. Widownię, która świetnie reagowała na usłyszane teksty. A teksty były niebanalne, bowiem ich autorzy to Julian Tuwim i Tadeusz Boy – Żeleński. Świetnie sobie z nimi poradzili wykonawcy: Natalia Kloch, Weronika Dziaduła i Piotr Juraszek.

więcej zdjęć w galerii...

Tekstom towarzyszyły  piosenki
z przedwojennych polskich filmów i teatrzyków, które doskonale zabrzmiały w wykonaniu Natalii Prokop. Kropką nad „i” spektaklu był taniec Natalii Prokop i Szczepana Golanowskiego do piosenki „Taka noc i walc i ty”.
Świetnie przyjęty spektakl zakończył się bisem „Taka noc…”, podczas którego do tańczącej pary wykonawców dołączyła odważna para widzów.
Spektakl spotkał się z gratulacjami, miłymi opiniami widzów, z ciekawymi uwagami, co utwierdza
w przekonaniu, że takie propozycje mogą się cieszyć zainteresowaniem.
 
Ferie z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek PDF Drukuj Email

 
Koncert Noworoczny na Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 98

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

Teatr Piasku

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting