Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Koncertowo w Szynwałdzie Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

W niedzielny wieczór 9 czerwca 2019 roku, podczas drugiej odsłony „SZYNWAŁDZKICH TARASÓW” plac przed Biblioteką Publiczną w Szynwałdzie po raz kolejny stał się miejscem sprzyjającym wszystkim, którzy pragną obcować z muzyką, sztuką i artystami.

Więcej…
 
Wakacyjna podróż na koniec świata PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Podczas przedwakacyjnego spotkania z przedszkolakami z Ładnej rozmawialiśmy o podróżach na koniec świata. Dzieci mówiły o sposobach podróżowania, o swoich doświadczeniach w wędrowaniu a ich wypowiedzi i informacje uzupełniała prezentacja multimedialna. Dzięki książkom, które tym razem zawitały do nich, przedszkolaki poznały sympatycznego Misia Uszatka. Razem z nim, za sprawą zaczarowanego kółka, wędrowały po Amazonii, Czarnym Lądzie i Królestwie Śniegu. W sumie, według Uszatka, odbył on sto wspaniałych przygód: dalszych i tych całkiem bliskich. Ciekawymi książkami okazały się także pozostałe lektury: „Z piaskownicy w świat!”, „Znam taki kraj, którego ty nie znasz…” i kończąca spotkanie wspaniała „Podróż na koniec świata”. Nie zabrakło także „wędrówki palcem” po globusie oraz stwierdzenia, że podróżować możemy także dzięki książkom.

 
Wyniki drugiej edycji Gminnego Konkursu Artystów Maestro Drukuj Email

W sobotę 8 czerwca 2019 roku w bibliotece w Szynwałdzie odbyły się przesłuchania do drugiej edycji Gminnego Konkursu Artystów Maestro. Jury pod przewodnictwem Marka Ostrowskiego dokonało werdyktu, zgodnie z którym przyznane zostały nagrody:
– w kategorii pierwszej Tomaszowi Nalepka
– w kategorii drugiej Wiktorii Kawik
– nagrodę specjalną za najlepszy wyraz artystyczny przyznano Aleksandrze Kiwior

Załączniki:
1. Protokół drugiej edycji Gminnego Konkursu Artystów Maestro
2. Lista uczestników drugiej edycji Gminnego Konkursu Artystów Maestro

 
Imprezy kulturalne w Tarnowie PDF Drukuj Email

 

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie
proponuje wybrane imprezy kulturalne w Tarnowie


„Newsical” – spektakl muzyczny

17 czerwca, godz. 10:00 - 11:30 Centrum Sztuki Mościce

„Newsical” pierwszy w Tarnowie musical,  w którym występują wyłącznie dzieci z klas V-VIII.

Co się stanie, gdy spotka się ze sobą czwórka wyjątkowych dzieci – podróba, brzydula, cherlak i robaczka? Czy przestaną być odrzucani i wyszydzani? I czy uda im się uratować świat?….

Bilet: 8zł

więcej propozycji...
 
Tako rzecze Zaratustra PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Dla wielu z nas, uczestników piątkowego (7.06.19) wyjazdu do Filharmonii Krakowskiej, to właśnie słynny poemat symfoniczny Tako rzecze Zaratustra zdominował koncert, na którego repertuar złożyły się dzieła czterech wspaniałych kompozytorów. Koncert, który w gmachu filharmonii zwieńczył sezon artystyczny 2018/2019.

Więcej…
 
V Mundurowy Dzień Dziecka Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

MUNDUROWY DZIEŃ DZIECKA w Skrzyszowie, to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń gminnych. Już po raz piąty na boisku Orlik w Skrzyszowie, 1 czerwca odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Organizatorami są Gmina Skrzyszów, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Żandarmeria Wojskowa. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie w naszym regionie, w które zaangażowane są wszystkie jednostki mundurowe, takie jak: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Policja, Państwowa Straż Pożarna.

Więcej…
 
Wracamy do dawnych lat - odsłona druga PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

„Kaziu, zakochaj się!” to kolejna poetycko-muzyczna podróż, którą odbyliśmy w lata 60. ubiegłego wieku. Tym razem sięgnęliśmy po twórczość szerszego grona poetów i kompozytorów.
W saloniku, rodem ze wspomnianego okresu, spotkały się  teksty J. Tuwima, A. Osieckiej, M. Hemara, W. Młynarskiego, J. Brzechwy, W. Broniewskiego, J. Kofty, K. I. Gałczyńskiego. Pojawiły się także utwory nieznanych autorów i z innego okresu, niż lata 60. , ale znakomicie wpisujące się w założenia spektaklu.  Królowali w naszym sobotnim przedstawieniu (18 maja) Dwaj Starsi Panowie: Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, bowiem to ich piosenki zdominowały program tego wieczoru.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 102

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting