Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Spektakl "Kaziu, zakochaj się" PDF Drukuj Email

 
Wystawa grafik "Pozytywy" Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

W czwartek, 11 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie została otwarta wystawa grafik pt. „Pozytywy”.

Autorami prac są uczniowie Liceum Plastycznego w Tarnowie: Ewa Bilska, Barbara Kucaba, Izabella Rudny, Daniel Setlik, Emilia Skórska, Paula Szypuła „Pül”. Grafiki zostały wykonane różnymi metodami technik warsztatowych, głównie linorytem i suchą igłą.

Organizatorami wystawy jest Kółko Graficzne Liceum Plastycznego w Tarnowie i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Można ją będzie oglądać przez cały miesiąc.

 
KRÓLOWIE ŻYCIA PDF Drukuj Email

więcej informacji...
 
Wiosna w kwiatach i ptakach PDF Drukuj Email

 

więcej zdjęć w galerii...

Prawdziwie wiosennie zrobiło się u przedszkolaków w Ładnej i Skrzyszowie podczas spotkania z książkami o kwiatach i ptakach. Dzieci poznały wiersze Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej, Bronisławy Ostrowskiej, Danuty Gellnerowej i Reginy Markun, do których wykonały makietę (grupy młodsze) oraz ilustracje (grupa starsza). Wysłuchały baśni „O bogini Żywii i o ptaszkach Łukaszka” o skowronkach borowych oraz historii „Czy Agata kocha się w kwiatach?”, których autorką jest Maria Kownacka.
W radosny i wiosenny nastrój wprawiły ich także piosenki „Wiosenny klekot” oraz „Ogłaszają ptaki wiosnę”, do których rytmów dzieci chętnie zatańczyły. Piosenki spodobały się zwłaszcza przedszkolakom z Ładnej,  gdyż zażyczyły sobie powtórnego ich zaprezentowania.
Z ogromnym zainteresowaniem dzieci obejrzały również krótkie filmy prezentujące: bociany, skowronki, jaskółki, szpaki, kukułki, dzikie gęsi i żurawie.
 
Wyjazd do FILHARMONII KRAKOWSKIEJ PDF Drukuj Email

 
Wyjazd do OPERY KRAKOWSKIEJ PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 99

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting