Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Imprezy kulturalne w Tarnowie PDF Drukuj Email

 

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie
proponuje wybrane imprezy kulturalne w Tarnowie


„Newsical” – spektakl muzyczny

17 czerwca, godz. 10:00 - 11:30 Centrum Sztuki Mościce

„Newsical” pierwszy w Tarnowie musical,  w którym występują wyłącznie dzieci z klas V-VIII.

Co się stanie, gdy spotka się ze sobą czwórka wyjątkowych dzieci – podróba, brzydula, cherlak i robaczka? Czy przestaną być odrzucani i wyszydzani? I czy uda im się uratować świat?….

Bilet: 8zł

więcej propozycji...
 
Tako rzecze Zaratustra PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Dla wielu z nas, uczestników piątkowego (7.06.19) wyjazdu do Filharmonii Krakowskiej, to właśnie słynny poemat symfoniczny Tako rzecze Zaratustra zdominował koncert, na którego repertuar złożyły się dzieła czterech wspaniałych kompozytorów. Koncert, który w gmachu filharmonii zwieńczył sezon artystyczny 2018/2019.

Więcej…
 
V Mundurowy Dzień Dziecka Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

MUNDUROWY DZIEŃ DZIECKA w Skrzyszowie, to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń gminnych. Już po raz piąty na boisku Orlik w Skrzyszowie, 1 czerwca odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Organizatorami są Gmina Skrzyszów, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Żandarmeria Wojskowa. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie w naszym regionie, w które zaangażowane są wszystkie jednostki mundurowe, takie jak: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Policja, Państwowa Straż Pożarna.

Więcej…
 
Wracamy do dawnych lat - odsłona druga PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

„Kaziu, zakochaj się!” to kolejna poetycko-muzyczna podróż, którą odbyliśmy w lata 60. ubiegłego wieku. Tym razem sięgnęliśmy po twórczość szerszego grona poetów i kompozytorów.
W saloniku, rodem ze wspomnianego okresu, spotkały się  teksty J. Tuwima, A. Osieckiej, M. Hemara, W. Młynarskiego, J. Brzechwy, W. Broniewskiego, J. Kofty, K. I. Gałczyńskiego. Pojawiły się także utwory nieznanych autorów i z innego okresu, niż lata 60. , ale znakomicie wpisujące się w założenia spektaklu.  Królowali w naszym sobotnim przedstawieniu (18 maja) Dwaj Starsi Panowie: Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, bowiem to ich piosenki zdominowały program tego wieczoru.

Więcej…
 
Sprzątamy z Groszkiem PDF Drukuj Email

więcej zdjęć w galerii...

Kim jest Groszek? Jest małym, sympatycznym, zielonym ludkiem z „Księgi przygód” Marii Szarf i Rafała Wejnera. To właśnie Groszek zawitał do przedszkolaków ze Skrzyszowa i Ładnej (13, 14, 16 maja 2019) aby opowiedzieć im o wielkim sprzątaniu w Bardzo Zielonym Lesie. Dzieci udowodniły, że świetnie poradziłyby sobie z segregowaniem śmieci i umieszczeniem ich w odpowiednich workach, gdyby Groszek poprosił ich o pomoc.
Przedszkolaki poznały także niechlubnych bohaterów wierszy Jana Brzechwy „Poszła w las nauka”, Igora Sikiryckiego „Sznurek Jurka” oraz Heleny Bechlerowej „Czy to nasze?”
Najstarsza grupa przedszkolaków obejrzała także zdjęcia dzikich wysypisk śmieci z terenu gminy Skrzyszów oraz zdjęcia z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Pogórskiej Woli.

 
Książka - mój przyjaciel Drukuj Email

Więcej zdjęć w galerii...

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, 16 maja 2019 r. zawitały do biblioteki w Łękawicy przedszkolaki. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z jej zbiorami. Z zainteresowaniem oglądały książki: największe, najmniejsze, w różnych kształtach (wachlarzyk, walizka, auto). Wysłuchały wierszyka w którym książka skarży się, że czytelnicy jej nie szanują, wyrywają jej kartki i co najgorsze - obkładają ją … pierogami. Przedszkolaki obiecały jej, że na pewno takich rzeczy nie będą robiły, na pewno będą ją lubić i chętnie przyjdą do biblioteki żeby ją wypożyczyć. Dzieciaki dowiedziały się również, jaka jest droga książki od autora do czytelnika, gdzie książkę można kupić a gdzie wypożyczyć, wykazały się znakomitą znajomością bajek, a przebrane za krasnoludki uczestniczyły w wyścigach.

 
Konkurs Artystów Maestro po raz drugi w bibliotece w Szynwałdzie Drukuj Email

 

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na drugi Gminny Konkurs Artystów Maestro. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie muzycznie uzdolnione osoby w dziedzinie śpiewu i gry na instrumentach (uwzględniając przedział wiekowy podany w regulaminie). Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 czerwca 2019 r. (tj. do 2 dni przed konkursem), do godziny 16.00, a  przesłuchania odbędą się w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie 8 czerwca o godz. 14.00.

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody finansowe oraz możliwość zaprezentowania swojego talentu podczas występu w koncercie pt. „Szynwałdzkie Tarasy”, który odbędzie się dzień później, czyli 9 czerwca. Karty zgłoszeń dla uczestników oraz szczegóły konkursu są dostępne w regulaminie na stronach www.gcb-skrzyszow.pl oraz www.skrzyszow.pl

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 99

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting